Spraying Lances - Grey Trigger + SS Tube
CPA900 INOX - Stainless Steel - Nozzle Holder While stocks last
| P/N | Ø Nozzle | Nozzle Size | Weight | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 15.0219.00 | --- | --- | 394 gr / 13.9 oz | 20 |
| Common Features | |
|---|---|
| Inlet | 1/2" Bsp F |
| Flow Rate | 30 lt/min - 8 USGpm |
| Max Pressure | 25 bar - 2.5 MPa - 363 psi |
| Max Temperature Fluid | 50 °C - 120 °F |
| Tube lenght | 900 mm - 35,4 in. |
| Tube | Stainless Steel |
| Gun Type | Universal Grey Safety latch - FKM |
| Nozzle | Nozzle Holder |